Poniedziałek-piątek: 9:00-21:00 | Sobota: 9:00-16:00

(+48) 501 755 742

ul. Sienkiewicza 6, 05-500 Piaseczno

Top

Podologia – zabiegi lecznicze

Day Spa / Podologia – zabiegi lecznicze

Laserowe usuwanie brodawek/ kurzajek z dłoni i stóp (cena ustalana indywidualnie)

Usuwanie brodawek, potocznie zwanych kurzajkami przy użyciu wysokiej klasy lasera Er:Yag (erbowo jagowego) głowicy iPixel Platformy Laserowej Alma Harmony XL.

Zabieg cechuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo.

Cena za usunięcie 1 brodawki: od 100zł w zależności od wielkości zmiany.

Laserowe usuwanie grzybicy paznokci u stóp

Usuwanie grzybicy paznokci przy użyciu wysokiej klasy lasera ND:Yag (neodymowo jagowego) platformy laserowej Alma Harmony XL.

Cena za 1 paznokieć: od 100zł

Pedicure leczniczy – podologiczny

Zabiegi z zakresu pedicure leczniczego wykonuje wykwalifikowany podolog.
W celu określenie niezbędnego zakresu zabiegu, zachęcamy do umówienia się na konsultację lub pierwszą wizytę.

Podolog kompleksowo zajmie się problemami Państwa stóp. Wykona zabieg leczniczy dopasowany do danego problemu, doradzi pielęgnację oraz z razie potrzeby dopasuje ortezy.

Zabieg jest wykonywany w oddzielnym komfortowym gabinecie na wygodnym fotelu z podnóżkami. Z zachowaniem dyskrecji i profesjonalizmu.

Do zabiegów stosowane są narzędzia ze stali chirurgicznej uprzednio wysterylizowane w autoklawie oraz jednorazowe skalpele i dłutka. Korzystamy z higienicznych materiałów jednorazowych i preparatów do dezynfekcji firm Ecolab i Barbicide.

Pedicure dla osób z cukrzycą

Zabieg podologiczny dla osób borykających się z cukrzycą lub z problemami problemem stopy cukrzycowej.

Stopy cukrzyków wymagają szczególnej, profesjonalnej i delikatnej pielęgnacji. Podolodzy są do tego fachowo przygotowani i świadczą najwyższej jakości usługę, gwarantując pacjentowi bezpieczeństwo a także wypielęgnowane stopy, co przy tych schorzeniach jest bardzo istotne.

Zabiegi z zakresu pedicure leczniczego wykonuje wykwalifikowany podolog.
W celu określenie niezbędnego zakresu zabiegu zachęcamy do umówienia się na konsultację lub pierwszą wizytę. Podolog kompleksowo zajmie się problemami Państwa stóp. Wykona zabieg leczniczy dopasowany danego problemu, doradzi pielęgnację oraz z razie potrzeby dopasuje ortezy.

Zabieg jest wykonywany w oddzielnym komfortowym gabinecie na wygodnym fotelu z podnóżkami.

Do zabiegów stosowane są narzędzia ze stali chirurgicznej uprzednio wysterylizowane w autoklawie oraz jednorazowe skalpele i dłutka. Korzystamy z higienicznych materiałów jednorazowych i preparatów do dezynfekcji.

Konsultacja podologa – specjalisty pielęgnacji stóp

Konsultacja u specjalisty PODOLOGA polecana jest dla osób, borykających się z dokuczliwymi problemami w obrębie stóp, a nie zdecydowanych na wykonanie od razu zabiegu podologicznego.

Podczas wizyty podolog przeprowadzi dokładny wywiad oraz przyjrzy się problemom stóp. Zaproponuje zabiegi lecznicze, doradzi wkładki, ortezy oraz pielęgnację domową. Jeśli jest taka potrzeba zaleci badania mykologiczne lub konsultację medyczną.

* Jeżeli pacjent zdecyduje się na wykonanie od razu zabiegu u podologa (i będzie taka możliwość czasowa), nie poniesie kosztów konsultacji a jedynie zabiegu.

Opracowanie wrastającego paznokcia

Wrastające paznokcie to bolesny i dokuczliwy problem, wynikający często ze złej pielęgnacji paznokci, nieodpowiedniego  obuwia, urazów mechanicznych czy też skłonności związanej z budową paznokci.
Nie należy go bagatelizować gdyż może nie tylko dawać przykre odczucia, ale też prowadzić do groźnych powikłań i niebezpiecznych zakażeń.

Podczas wizyty podolog opracuje wrastający paznokieć przy użyciu specjalistycznych narzędzi i jeśli zajdzie taka potrzeba założy opatrunki – tamponady. Pomogą one w wyprowadzeniu paznokcia.
Jeżeli będzie to konieczne, podolog może zalecić pacjentowi założenie klamry na wrastający paznokieć (jest to usługa dodatkowo płatna). Jednak bardzo często, możliwe jest wyleczenie wrastania, poprzez regularne prawidłowe opracowywanie i tamponowanie paznokci.

Przed udaniem się z wrastającym paznokciem do chirurga, który zapewne zastosuje leczenie radykalne, warto odwiedzić specjalistę podologa. Zaproponuje on zabieg mniej bolesny, oraz zapewni długotrwałą opiekę nad paznokciami ze skłonnością do wrastania.

*Cena dotyczy jednego paznokcia. Jeżeli problem dotyczy większej ilości paznokci, cena ustalana jest indywidualnie.

Założenie klamry (WHO) na wrastające paznokcie

Nałożenie metalowej klamry WHO korygującej wrastanie paznokcia.

Zabieg wykonywany jest przez podologa, wykwalifikowanego do zakładania klamer metalowych.
Jest to metoda polecana w trudnych przypadkach wrastania paznokci. Przed podjęciem decyzji o założeniu klamry zalecamy konsultację podologiczną, ze względu na różnorodność możliwych metod leczenia wrastający paznokci.

Opracowania pękająych pięt (z założeniem opatrunków)

Pękające pięty to powszechny i bardzo dokuczliwy problem.
Zarówno jego strona estetyczna- popękane pięty w lato szpecą nawet najpiękniejszą i wypielęgnowaną stopę, łatwo wchodzi w nie piasek i brud. Jak też aspekt bólowy. Często pęknięcia są na tyle głębokie , że pojawia się ból, pieczenie i krwawienie. Nie tylko uniemożliwiają chodzenie, ale też są nieestetycze a poprzez kontakt z zabrudzeniami zagraża im zakażenie.

Z pękającymi piętami warto udać się do podologa. Opracuje on pęknięcia, przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Nałoży odpowiednie preparaty gojące a także dopasowany opatrunek ochronny.

W przypadku niewielkiego pękania czasem już jeden zabieg wystarczy by pozbyć się pęknięć i cieszyć gładkimi piętami.

Jednak wtedy gdy problem jest poważny i głęboki, konieczna jest seria regularnych zabiegów, w celu wyprowadzenia pęknięć. Gdy pięty będą już gładkie, bardzo ważne jest regularne wykonywanie zabiegów pedicure oraz pielęgnacja zaproponowanymi preparatami, w celu uniknięcia nawrotów.

Usuwanie odcisku bez zabiegu pedicure

To zabieg dla osób borykających się z problemem bolesnego, dokuczliwego odcisku ale nie pragnących wykonywać całego zabiegu pedicure leczniczego.

Podczas zabiegu specjalista podolog, przy pomocy sterylnych narzędzi, usunie odcisk w sposób możliwe bezbolesny. Nałoży niezbędny opatrunek i jeśli jest taka potrzeba odciążenie.
Określi również czy zabieg powinien zostać powtórzony i w jakim odstępie czasu. Ze względu na swój charakter odciski, szczególnie te tworzące się przez lata , wymagają przedłużonego, skrupulatnego leczenia oraz zastosowania się do zaleceń specjalisty.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej specjalistycznym żelem

Zabieg rekonstrukcji płytki paznokciowej specjalistycznym żelem, skierowany jest do osób, których paznokieć na skutek choroby lub czynników mechanicznych, uległ uszkodzeniu, częściowej utracie lub deformacji.

Podolog nakładając specjalną masę a następnie opracowując ją, nadaje paznokciowi zdrowy wygląd i regularny kształt. Pozwala to na ochronę uszkodzonej płytki i możliwość bezpiecznego odrastania. Ma również walor estetyczny. Tak zrekonstruowany paznokieć, po pomalowaniu lakierem, niewiele różni się od naturalnego.

Pobieranie materiału mykologicznego i badanie laboratoryjne

Pobranie materiału mykologiocznego z płytki paznokcia zmienionego chorobowo (przy podejrzeniu grzybicy paznokci).
Materiał wysyłany jest do laboratorium, które diagnozuje próbkę i odsyła wyniki badań.